otomobilcini.com

Dünyanın en pahalı otomobili sadece 3 adet üretildi. İşte Rolls-Royce-Boat Tail

17.01.2022

Dünyanın en pahalı otomobili değişti. Rolls-Royce Boat Tail dünyanın en pahalı otomobili unvanının yeni sahibi oldu. Sadece 3 adet üretilen Rolls-Royce Boat Tail’ın fiyatı söylenenlere bakılırsa dudak uçuklatacak cinsten.

Dünyanın en pahalı otomobili sadece 3 adet üretildi. İşte Rolls-Royce-Boat Tail

Birçok insan, dünyanın en pahalı otomobili görmek veya detaylarını öğrenmek için arama motorlarına başvuruyor. Arama yapanların karşısına ise 2019’da tanıtılan Bugatti La Voiture Noire çıkıyordu. Ta ki bugüne dek.

Rolls-Royce Boat Tail, dünyanın en pahalı otomobili oldu. Boat Tail, yaklaşık 5,8 metre uzunluğunda tekerlekli lüks bir tekne gibi görünüyor. Ayrıca arka tarafta bir sürpriz bizleri karşılıyor. Çünkü otomobilin arka tarafında Boat Tail işlemeli bir sofra takımı, içecek buzdolabı, döner kokteyl masaları, katlanır sandalyeler ve Güneş’ten korunmak için şemsiye bulunuyor.

Otomobil aynı zamanda lüks detaylara da sahip. Rolls-Royce ve BOVET 1822 üç yıl boyunca yan yana çalışarak otomobil için özel saatler tasarlamış.

Boat Tail’ın teknik detaylarında Phantom ismi bizleri selamlıyor. Çünkü yaklaşık 5,8 metre uzunluğundaki Coupe otomobil, Phantom’un mimarisi ile geliyor. Böylesine bir otomobile ise 6,75 litrelik çift turbolu V12 motor güç veriyor. Bu motor, 563 beygir güç üretebiliyor.

Rolls-Royce Boat Tail herkesin alabileceği türden bir otomobil değil. Çünkü otomobilden yalnızca 3 adet üretilmiş durumda. Söylenenlere göre, dünyanın en pahalı otomobili Rolls-Royce Boat Tail’ın fiyatı 20 milyon sterlin olarak belirlenmiş.

Rolls-Royce’un açıklamasına göre; dünyanın en pahalı otomobili unvanını alan Boat Tail’in ikincisi, 2022 Villa d’Este’de ilk kez görücüye çıkacak. İtalya’daki Como Gölü kıyısındaki lüks etkinliğin 20-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanıyor. 3 aracın kimler tarafından sipariş edildiği ise henüz açıklanmadı. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2021 www.otomobilcini.com Tüm hakları saklıdır.