otomobilcini.com

Kawasaki, hibrit motosiklete süper şarj için patent aldı

02.01.2022

2022 yılı için ‘E-boost’ için patent başvurusunu açıklayabilir

Kawasaki, hibrit motosiklete süper şarj için patent aldı

Kawasaki en az on yıldır elektrikli bir motosiklet üzerinde çalışıyor . Japon bisiklet üreticisi , 2019’da Milano’daki EICMA fuarında iki tekerlekli bir elektrikli konsept sergiledi ancak özellikleri bir scooter veya moped için daha uygun görünüyordu. Bu gösteri bisikletindeki e-motor, sürekli 13,5 beygire çevirdi ve 27 beygir gücünde zirveye ulaştı. İki yıl boyunca bir dizi patent başvurusu, Kawasaki‘nin hibrit bir motosiklet için niyetlerini de dile getirdi Motorcycle.com , güç aktarma organının elektrik kısmını çalıştıracak bir elektrikli süper şarj cihazı için bir patent keşfetti .

Patentlerde hazırlanmış birkaç güç aktarma organı var, bu yüzden Kawasaki’nin nihai bir sonuç veya sonuçlar için aklında ne olduğunu söylemek zor. 2019 elektrik kavramı Ninja 300/400 tabanlı tüp çerçeveye ayarlandı, elektrik motoru, geniş, çıkarılabilir by pil . Motor, altı yerine dört vitesli geleneksel bir motosiklet şanzımanına bağlandı. Ninja 300’ün 40 hp’nin altında ve Ninja 400’ün 44 hp’lik bir kesir yapmasına rağmen, performansın 400 cc’lik bir bisiklete rakip olduğu söyleniyor.

Ardından, 2020’nin sonlarında dört güç modu , ICE’ye daha fazla güç katan veya bisiklete kendi başına güç sağlayan küçük bir elektrik motoru olan plug-in hibrit bisikletler için patentler geldi . Bu patentler ayrıca ” yakıt ekonomisi modu ve sportif seyahat modu ” gibi sürüş modlarının açıklamalarını ve hibrit güç kaynağının çıkış torkunu artırmak için “tork çıkış karakteristiğini değiştirecek” bir “Yükseltme” düğmesinin çizimlerini içeriyordu. ” Destek düğmesinin yerleşimi, onu kullanan bisikletin türüne bağlıydı. Bu yılın Mayıs ayında şirket , Japonya’da “E-boost” teriminin patentini almak için başvuruda bulundu .

Şirketin halihazırda dört süper şarjlı modeli var, H2, H2R, H2 SX ve Z H2, bunların her biri motorun krank milinden zincir tahrikli olarak çalıştırır. Patent çizimleri, e-boost motosikleti hala kendi başına çalıştırabildiğini veya HEV modunda uygun bir hibrit olarak içten yanmalı motora yardımcı olabildiğini ve Normal modda ICE ana hareket ettirici olduğunda süper şarj cihazına güç sağlayabildiğini gösteriyor. Mühendisler, iki aşamalı süper şarj aktivasyonunu programlamış görünüyor; e-boost, bir debriyaj aracılığıyla giriş miline bağlıyken hafif gaz uygulamalarında yanmalı motor için “zayıf süper şarj” oluşturmak üzere yaklaşık 5.500 rpm’de dönüyor. Sert gaz altında, debriyaj e-boost giriş milinden ayırır ve e-boost tüm gücünü süper şarj cihazına göndermek için 6.000 rpm’nin üzerinde, 15.000 rpm’ye kadar çalışır. Artık E-boost’un bu tam güçlü süper şarj durumu için olduğu düşünülüyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2021 www.otomobilcini.com Tüm hakları saklıdır.