otomobilcini.com

Financial Times, Elon Musk’ı yılın kişisi seçti

02.01.2022

O dünyanın en zengin insanı, Tesla yaklaşık 1 trilyon dolar değerinde

Financial Times, Elon Musk’ı yılın kişisi seçti

Finansal Times Gazetesi Elon Musk’ı , Tesla Inc. elektrikli araç endüstrisinde yaptığı çalışmalar için övdü ve onu “Yılın kişi” olarak şeçti.

Küresel EV lideri Tesla, birçok genç tüketiciyi ve eski otomobil üreticisini odağını elektrikli araçlara kaydırmaya zorladı. Benzinli arabaların yerini alabileceğini gösterdi.

Gazete, Musk’ın bir röportajda söylediği gibi, “Uzun bir süredir, otomobil endüstrisinin geri kalanı temelde Tesla’yı ve beni aptallar ve dolandırıcılar olarak adlandırıyordu, elektrikli arabaların çalışmayacağını, menzil ve performansa ulaşamayacağınızı söylüyorlardı . Bunu yapsanız bile kimse satın almazdı.” dediler

Musk dünyanın en zengin insanı ve Tesla şirketi yaklaşık 1 trilyon dolar değerinde, bu da onu otomobil üreticileri Ford Motor ve General Motor’un toplamından daha değerli kılıyor . Son birkaç hafta içinde Musk, yaklaşık 13 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattı.

Musk, NBC skeç komedi şovu “Saturday Night Live”a ev sahipliği yapmaktan, kripto para birimleri ve meme stokları üzerine değerlerinde büyük hareketleri tetikleyen tweetler atmaya kadar, manşetlere hükmetti ve Twitter’da 60 milyondan fazla takipçi topladı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2021 www.otomobilcini.com Tüm hakları saklıdır.