otomobilcini.com

Toyota, C + Walk T adlı elektrikli scooter çıkardı.

01.01.2022

Toyota, sınırlı hareketliliği olan insanlara yardım etmek için tasarlanmış üç tekerlekli pille çalışan bir scooter çıkardı.

Toyota, C + Walk T adlı elektrikli scooter çıkardı.

Toyota, sınırlı hareketliliği olan insanlara yardım etmek için tasarlanmış üç tekerlekli pille çalışan bir scooter çıkardı. C + Walk T adlı olarak, ayakta tutma tipli elektrikli scooter, kolay binebilmek için 150mm yüksekliğinde düşük bir taban yüksekliğine sahip. Öncelikle yürüme alanlarında, hava alanlarında ve büyülk alanların güvenliğinde kullanmak, ve seyahat sırasında  yan yana giderek diğer yayalarla iletişimi kolaylaştırmayı hedefliyor. Japon otomobil devi, Scooter’ın çok az yer kapladığını neredeyse bir insanın işgal ettiği yer kadar yeri işgal ettiğini ve tipik bir insan yürüme hızında seyahat edilebildiğini açıkladı, Yine de, Toyota, tehlikeli durumunda çarpışmalardan kaçınmaya yardımcı olmak için Scooter’ı engel algılama fonksiyonlarıyla donattı.

C+walk’ın gücü, çıkarılabilir bir lityum iyon pil paketinden enerji çeken ön tekerleğe entegre edilmiş bir elektrik motorundan geliyor . Yaklaşık 13,5 km sürüş mesafesine sahip ve paketi şarj etmek kabaca iki buçuk saat sürüyor. Kullanıcılar daha düşük bir hız limiti belirleyebilmesine rağmen, en yüksek hızı saatte 9,5 km ye kadar çıkıyor. Ayrıca altı derecelik bir eğime tırmanma yeteneğine sahip.

Oldukça basit bir ulaşım şekli olmasına rağmen, C+walk bir engel algıladığında bip sesi çıkarır, bir çarpışma olması durumunda yavaşlar ve direksiyon açısını analiz eden ve gerekirse hızı azaltan bir dönüş hızı kontrol işlevi ile donatılmış. Aynı zamanda bir geri vitese sahip.

Toyota, scooterları şunun gibi yerlerde kullanılmasını hedefliyor. Çok fazla yürümeyi gerektiren işlerde çalışan yaşlıları, düzenli olarak büyük tesislerde (havaalanları ve fabrikalar gibi) yürümesi gereken insanları ve bir park gibi büyük bir yeri gezenleri hedefliyor. Şirket, ileriye dönük olarak, C+walk’ın uzun mesafeleri yürüyemeyen insanlar için faydalı olacağı halka açık yollarda kullanım için onaylanacağını düşünüyor.

Japonya’daki bayiler, C+walk’u satmaya, kiralamaya ve kiralamaya başladılar. Fiyatlandırma 341.000 Japon Yeni’den başlıyor. Şimdilik üç tekerlekli aracın Türkiye sınırları içerisine ulaşacağını gösteren hiçbir şey yok.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Polat dedi ki:

    Beğendim, Türkiye’de satışı var mı şuan bunun ?

    1. admin dedi ki:

      Polat bey, şuan Türkiye satışı yok bildiğimiz kadarı ile. Bu konuda yeni bir güncelleme olursa sizleri bilgilendireceğiz. Sitemize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Copyright © 2021 www.otomobilcini.com Tüm hakları saklıdır.